Specialist/ă protocol și ceremonial

ÎS Moldelectrica
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: От 12000 До 12500 MDL
График: Полный день
Место работы: На территории работодателя
Pentru suplinirea funcției vacante, din cadrul Serviciului secretariat si protocol, locația mun. Chișinău, str. Vasile Alecsandri, 78, recrutăm specialiști pentru ocuparea postului de:

SPECIALIST/Ă PROTOCOL ȘI CEREMONIAL

Principalele responsabilități ale postului:
-Inițierea, organizarea, coordonarea, monitorizarea și evaluarea formelor și practicilor de ceremonial la diferite niveluri și cu diferite ocazii.
-Organizarea evenimentelor festive din numele ÎS „Moldelectrica”.
-Asigurarea închirierii încăperilor sau aranjarea spațiilor întreprinderii.
-Asigurarea contractării serviciilor specifice evenimentului (traducere sincronă, utilaj de conferință, catering, prânzuri, cine, excursii, etc.)
-Asigurarea deplasărilor pentru personalul întreprinderii, comanda de bilete de avion, autocar, etc.. Bronarea locurilor de cazare, procurarea bilelor la expoziții, târguri, etc.. Coordonarea agendei evenimentelor cu organizatorii.
-Multiplicarea și distribuirea materialelor, amenajarea încăperilor, ghidarea personalul tehnic, asigurarea curățeniei post-eveniment.
-Pregătirea ordinilor de organizare, raportarea evenimentele și perfectarea altor documente necesare raportării financiare pentru Contabilitatea centrală.

Cerințe față de candidat,
de calificare:
-Studii superioare economice, limbi străine, relații externe, drept internațional.
-Experiență de muncă în domeniul în domeniul relațiilor externe/protocol-1 an.
-Cunoașterea instrumentelor eficiente de comunicare, cu reprezentanți diplomatici, oameni de afaceri şi reprezentanți ai unor culturi străine.
-Capacitatea de a organiza evenimente care implică un anumit nivel de protocol şi/sau ceremonial, cu determinarea elementelor de etichetă potrivite condițiilor date.
-Capacitatea de a identifica abordarea potrivită în circumstanțe în care protocolul îi depășește (corectarea erorilor şi managementul crizei).
generale:
-Utilizator încrezut PC (Microsoft Office, în specia: Excel).
-Cunoașterea limbilor: româna, engleza (minim B2), rusa (minim B 2).
-Abilități de organizare, comunicare, relaționare, aplanare a conflictelor.
-Cunoașterea eticii și etichetei protocolare.
-Rezistență la stres, abilități de lucru eficient în echipă.
-Punctualitate și receptivitate.

Ce îți oferim:
-Angajare oficială în câmpul muncii.
-Salariu motivant.
-Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00.
-Pachet social complet din prima zi de angajare.
-Posibilitatea de a lucra într-o echipă implicată și responsabilă.

Informații generale:
Persoanele interesate sunt invitate să aplice CV-ul actualizat (format European, completat în limba română, care prezintă concret evoluția carierei profesionale și performanțele în activitate) la adresa de email personal@moldelectrica.md, cu indicarea funcției.

Vă așteptăm în echipa noastră!
Телефон:
+373 680 11 646, +373 22 253 457
Контактное лицо:
Luncari Inga
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть