Ghid pacient

Dentino №14663443, 2 октября 2024
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: Не указана
График: Полный день
Responsabilități și Sarcini:
Informare și Educație:

Explică procedurile stomatologice într-un mod accesibil și prietenos pentru copii și părinți.
Oferă informații despre igiena orală, prevenirea problemelor dentare și îngrijirea post-tratament.

Asistență Pacient:

Întâmpină pacienții și familiile acestora la sosirea în clinică.
Răspunde întrebărilor și îndoielilor legate de tratamente, proceduri și politicile clinicii.
Coordonează programările și asigură gestionarea eficientă a timpului de tratament.
Înregistrează și actualizează informațiile pacientului în sistemul clinicii.

Asistență Emoțională:

Îmbunătățește experiența pacientului prin abordări empatice și tehnici de reducere a anxietății.
Colaborează cu echipa pentru a dezvolta și implementa strategii de confort și încredere pentru pacienții copii.

Cerințe:
Educație și Experiență:

Studii superioare
Experiență anterioară în lucrul cu copii și familiile acestora reprezintă un avantaj.
Abilități excelente de comunicare și relaționare cu copii și adulți.
Abilitatea de a explica concepte complexe într-un mod simplu și accesibil.
Empatie, răbdare și abilități de rezolvare a problemelor.
Capacitatea de a lucra într-o echipă multidisciplinară.

Condiții de Lucru:

Lucru într-un mediu clinic, cu interacțiune frecventă cu pacienți și familiile acestora.
Program de lucru flexibil, inclusiv posibile ore suplimentare sau lucrul în week-end, în funcție de necesitățile clinicii.
Pachet salarial competitiv.
Posibilități de dezvoltare profesională și educațională.
Mediu de lucru prietenos și dinamic, cu echipă de profesioniști dedicată.

Pentru a aplica pentru această poziție, vă rugăm să trimiteți CV-ul la recrutare@dentus.md.
E-mail: recrutare@dentus.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть