Specialist recrutare

SC Polipol Mobila SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Scopul postului:

- Monitorizează trendurile de pe piața muncii. Analizează și propune modalități de atragere a candidaților
- Identificarea canalelor și nișelor de recutare pentru atragerea candidatilor

Responsabilitățile postului:

- Evaluarea canalelor și surselor de recutare și a performanței acestora în cazul diferitelor poziții/job-uri
- Întocmirea documentației necesare în procesul de recrutare:
o Materialele de selecție pentru diverse poziții
o Fișe de interviu
- Recomandă metode și strategii creative și/sau alternative de recutare
- Revizuiește aplicațiile, evaluează calificările interne și externe ale candidaților
- Realizează interviuri prescreen pentru evaluarea experientei și potrivirii candidatului, coordoneză evaluările pre-angajare și dezvoltă un shortlist cu candidații selectați
- Prezintă candidații selectați clientului intern și coordonează procesul de intervievare
- Coordonează activitățile de transport – daca este cazul, pentru aplicanți
- Agreează cu clientul intern rezultatele și participă la procesul de decizie în alegerea candidatului potrivit. Informează candidatul cu privire la decizie.
- Verifică referințele candidatului și background-ul acestuia
- Pregătește oferta de angajare
- Colectează documentele necesare penru întocmirea dosarului de angajare
- Realizează un sourcing proactiv:
o Networking
o Urmărirea fluxului de aplicanți, întreținerea pepinierei de candidați (pentru poziții viitoare); analiza datelor din procesul de recutare
o Contruirea și întreținerea bazei de date pentru a răspunde solicitărilor într-un timp scurt
o Interviuri informale cu posibili candidați. Solicită și prioritizează recomandările interne
o Participă la târguri de job-uri pentru dezvoltarea pool-ului de candidați. Oferă informații despre companie și oportunități de angajare posibililor candidați
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide