Front - End Developer

Vitra SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilități:

Implementarea elementelor vizuale pe care utilizatorii le văd și cu care interacționează într-o aplicație web;
Colaborarea cu dezvoltatorii back-end, designerii și alți membri ai echipei pentru a asigura o experiență și funcționalitate perfectă pentru utilizator;
Colaborarea cu designeri UX/UI pentru a traduce wireframes de design în cod functional;
Implementarea principiilor de design receptiv pentru a asigura o experiență perfectă pentru utilizatori pe toate dispozitivele.

Cerințe:

Minim 2 ani de experiență în tehnologiile front end developer;
Cunoștințe HTML5, CSS/CSS3, PHP, JS;
Capacitatea de a implementa design-uri conform specificațiilor și de a face modificări;
Abilitatea de bază de a utiliza Figma sau alt motor de editare grafică;
Cunoașterea limbii engleze, ruse.

Beneficii:

Pachet salarial competitiv;
Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul companiei;
Mediu de lucru stabil și echipă colaborativă;
Beneficii suplimentare.

Dacă sunteți în căutarea unor noi oportunități de dezvoltare, așteptăm cu mare drag CV-ul și portofoliul dvs. la adresa hr@vitra.md.
hr@vitra.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide