Concurs de angajare asistent/ă contabil-șef

Centrul CONTACT
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Part-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Dispuși să angajăm refugiați
Responsabilități de bază:

asistență în realizarea activității financiar-contabile a Centrului în conformitate cu dispozițiile legale și regulamentele interne;
asistență în sistematizarea informației și introducerea datelor în sistemul 1C ;
asistență în elaborarea rapoartelor financiare pe proiecte conform cerințelor donatorilor;
implicare în evidența contabilă analitică pe proiecte;
alte sarcini care îi sunt atribuite, în acord cu specificul postului ocupat.
Cerințele minime de calificare:

Studii superioare în economie (de preferință în contabilitate/finanțe);
- Experiența de muncă în domeniul contabilității de cel puțin 3 ani;
- Experiența de muncă în domeniul financiar al ONG-urilor de cel puțin 3 ani;
- Experiența de lucru cu donatori străini;
- Experiența de lucru cu softul contabil 1C;
- Capacitatea de a vorbi și a scrie fluent în limba română/rusă și un nivel bun de înțelegere și exprimare în limba engleză;
- Cunoștințe bune de operare PC, Microsoft Excel, 1С;

Alte cerințe:
Abilități avansate de cooperare și de lucru în echipă;
Abilități excelente de comunicare şi relaționare interpersonală;
Abilități de executare în mod independent a responsabilităților, care cer minimum de supervizare;
Atitudine responsabilă față de lucrările efectuate şi calitatea bună a executării acestora;
Atitudine activă, punctualitate și responsabilitate.
Telefon:
+373 691 11 903, +373 22 233 947
Persoana de contact:
Luminita Mutaf
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide